Patlatma Mermer Nedir

Günümüz dekorasyon amaçlı dekoratif taşları arasında patlatma mermer hızla popüler hale gelmekte ve bir çok farklı kullanım alanı ile trend olmaya başlamıştır.İç ve dış dekorasyon çalışmalarında bir çok farklı cephe ve zemin kaplama işleri ile uğraşan ustalar ve yeni dekorasyon fikirleri arayan son kullanıcılar tarafından ilgi ve beğeni ile kullanılmaktadır.

Bunlar kullanılan mermer çeşidine göre farklı isimler almaktadır. Adalya beji mermer ürünlerinden yapıldı ise Adalya beji patlatma mermer diye isimlendirilmektedir. Patlatma ebatlarına ve patlatma çeşitlerine de ayrı gruplara ayrılmaktadır.

En genel olarak parça mermerlerin, boy altı mermerlerin veya blok mermerlerin patlatılmak istenen ebatlara kesilmesi işlemi ardından kesilen bu parçaların ortadan patlatılarak iki parçaya ayrılması ile patlatma mermer oluşur. Bu ortadan ayrılan kısımlar patlamış gibi pürüzlü bir yüzeye sahip olmaktadır. Böylece bir yüzeyi düzgün diğer yüzeyi patlatılmış iki dekoratif taş oluşmuş olur. Kırılmanın düzgünlüğüne göre bu iki parçadan her ikisi veya bir tanesi kullanılacak şekilde olabilir.

Bu patlatılmış ürünler bu haliyle palet üstü dekoratif taş olarak satılabileceği gibi dizgi yapılarak montaja hazır halde satılabilir. Bu dizgi ile filelere dizmesi yapılan taşlar aynı veya renk ve ebatta olabilirler. Böylece arzu edilen dekorasyon görseline ulaşılmış olur. Evlerde TV ünitesi arkası dekorasyonu, duvar kaplama, mutfak tezgahı kaplama, banyo veya lavabo gibi ıslak alan yapılarında, bahçe duvarlarında, kamelya veya ocaklık gibi dış mekan kaplamalarında kullanılabilirler.

Bu dizgi şeklinde fileye dizilmiş bu patlatma mermer yapılar, bir birine geçerek birleşebilir haldedir. Bunlar üst üste paketlere dizilmiş olarak gelir. Genelde bir paket 0,55 m² civarındadır. Bunlar paket veya metrekare fiyatı üzerinden satışa sunulur. Aldığınız bu ürünleri uyguladığınız sıva alçı üzerine sırasıyla dizerek duvar kaplama işini kendiniz veya bir kaplama ustası ile yapabilirsiniz.

Özellikle General Stone World firması olarak bizler sizlere kaliteli patlatma traverten ve mermer ürünlerini en iyi fiyat ile sunmaya çalışıyoruz. Bizden aldığınız ürünlerini Türkiye’nin her tarafına anlaşmalı kargo ile gönderim yapmaktayız. Sizde aldığınız ürünler ile kendiniz veya ustanız ile mekanlarınızı ve cephelerinizi dekore ederek dekoratif taş trendini yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.